Innovatech & Abba Teknoloji & GO2cam – Başarı Hikayesi

ABBA Teknoloji & Innovatech

innovatech medikal

Medikal endüstrisinde hizmet veren müşterilerimizden Innovatech, 6 eksen kayar otomatta “multi abutment” işlemeyle GO2cam’in üretim operasyonlarını nasıl desteklediğini paylaşıyor.

İnnovatech Faliyet Alanı

2020 yılında kurulan İnnovatech, dental implant alanında insanların hem yaşam hem de sağlık kalitesini yükseltmeyi amaçlayan doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir.

İnnovatech, dental implantta en yeni teknolojileri kullanarak kapsamlı şekilde AR-GE çalışmalarını sürdürdükten sonra yine her aşamada AR-GE çalışmalarına devam ederek 2020 yılından beri yerli ve milli dental implant üretimini gerçekleştirmektedir.

Bilimsel ve yüksek nitelikli üretim hizmetiyle, uluslararası standartlardaki kaliteli dental implantları ülkemizde üreterek, yerli üretim implantların standartlarını her geçen gün yükselten İnnovatech, kuruluşundan bu yana her aşamaya büyük bir titizlikle dahil ettiği AR-GE çalışmaları ve alanınca deneyimli uzman kadrosu sayesinde sürekli olarak geliştirdiği yerli implantlarla, dental sektörde güvenilir ve tüm dünyada tercih edilen bir firma olmayı hedeflemektedir.

go2cam arayüzü

Sektörel Zorluklar

Özellikle dental sektörünün en büyük sıkıntısı eleman sorunudur.

Teknolojinin gelişmesi yeni donanımlar, yeni yazılımlar ve yeni teçhizatlar iş gücünü azaltmış gibi gözükse de dental sektörünün temelini deneyim ve bilgiye sahip insan oluşturmaktadır.

Tasarım, CAM, CNC birimlerinde nitelikli eleman istihdamı ve yeni yetiştirilecek genç nesilin uyarlanması gün geçtikçe zorlaşmaya başlamıştır.

Eleman sıkıntısının yanı sıra diğer bir sorun birçok sektörde olduğu gibi dış pazarlarda bulunan rekabet sorunudur.

Firma olarak hem iç piyasada hem de dış piyasada Çin ile rekabet durumundayız.

Bu konuda ilerleme sağlayabilmek açısından kalitemizi arttırırken bir yandan da maliyetlerimizi düşürmek için yeni yöntemler ve yatırımlar yapıyoruz.
Bu durum aslında sektörel bir zorluk olarak gözükse de bir yandan da bizi daha iyiye ve hatta mükemmele ulaşmaya çabalamamızı sağlayan bir kamçı vazifesi de görmektedir. Maliyetlerimizi düşürecek ve imalat kalitemizi ve hızımızı artıracak yeni teknolojik yazılımları ve donanımları alarak özellikle AR&GE ve üretim birimimizi ciddi anlamda geliştirmiş bulunmaktayız.

Abba Teknoloji’nin tavsiyesi ve bilgilendirmesi sonrasında yatırımını yapmış olduğumuz GO2cam kayar otomat programı sayesinde müşterilerimize daha kaliteli ve hızlı ürün vermeye başladık.
Bununla birlikte elimizde bulunan tezgahlar ile üretilemez denilen parçaları da üretmemizde ABBA teknoloji Teknik desteği bize çok yardımcı oldular.
Dt. Oğuzhan ARSLAN
Innovatech Firma Yetkilisi

Şirket olarak GO2cam Ürünlerini Tercih Etme Sebebiniz Nedir?

Medikal sektöründe ve diğer sektörlerde de bilinir olması ve sektörümüz ile ilgili teknik bilgiye sahip olmaları seçimimizi etkiledi.

Bunun aksine kolay öğrenilen basit ve açık bir arayüze sahip olması ve internet üzerinden rahatça ulaşılabilen birçok eğitim dökümanının olması tercih sebebimiz tabi ki…

Fakat en büyük sebebi teknik ekibinin tabiri caizse ellerinin yağa değmiş insanlar olması ve bizim sorunlarımızı kendi sorunları gibi görmeleri bu konuda seçim yapmamız için en büyük faktördür.

GO2cam Kayar Otomatı Kullandığınızda Ne Gibi Yararlar Elde Ettiniz?

Öncelikle 6 veya 7 eksen makinede işlenemez bunun için en az 9 eksen makineye ihtiyacınız var denilen multi abutmen dediğimiz parçaların üretimi için bizi tezgâh yatırımından kurtarıp kendi bünyemizde üretmemizi sağladı 9 eksen makine yerine 7 eksen bir makine alarak 60.000 Euroluk masrafdan kurtararak programın parasından daha fazlasını 1 ay gibi bir sürede tölere ettik.

Abba Teknolojiden Nasıl Haberdar Oldunuz?

Dental sektöründe ve sosyal medyada yaptıklarını çok gördük, tanışmak bu güne kısmetmiş iyi ki de tanışmışız.

Abba Teknoloji'yi Seçme Sebebiniz Nedir?

Dental sektöründe ve sosyal medyada yaptıklarını çok gördük, tanışmak bu güne kısmetmiş iyi ki de tanışmışız.

Abba Teknoloji Tavsiye Eder misiniz?

Piyasadaki diğer firmaların aksine, ABBA Teknoloji tüm sorunlarımızla kendi sorunuymuş gibi ilgileniyorlar. Deneyimli teknik alt personeli, bizim çalışanımız gibi çalışan ve kaliteli önerileri sayesinde çözüm ortağı şeklinde çalışması en büyük avantajı. Seçilecek program ve paketleri için firma analizi yaparak en uygun ve doğru olan programı ve paketi önermesi, maddiyat ve satıştan önce firmanın sorununu çözme konusundaki öncelik hassasiyeti bizim açımızdan çok önemlidir.

Bu yazıyı paylaşın
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
E-posta
Bunları da beğenebilirsiniz:
Yorumlar
GO2cam Ürünleri

GO2cam'i Keşfet

İşletmenizin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren tek yazılım.
LİDER CAM YAZILIMI

SOLIDWORKS

Solidworks for GO2cam ile tasarım süreçlerinize destek veriyoruz.
ÖNERİLEN
Öne Çıkan Yazılar
Son Yazılar